تبلیغات
اروم نیوز، تحلیل بلاگ، اورمیه سسی ، آذربایجان سسی ، اورمو سسی ، - فشار افکار عمومی و وب سایت دورنانیوز ؛ شورا و شهرداری را از یک اشتباه تاریخی نجات داد
آیا تعطیلی پنجشنبه هارا حق مردم و به مصلحت استان آذربایجان غربی میدانید ؟تعداد نویسندگان اروم نیوز : 6 نفر
كل مطالب ارسال شده: عدد
هسته ی مرکزی مدیریت اروم نیوز: 2 نفر
آخرین بروز رسانی :
دامنه اروم نیوز: www.urumnews.ir
دامنه جدید اروم نیوز : www.urumia.orq.ir
قدرت گرفته از : اپراتورهای شخصی کارگروه اروم نیوز !

خبرگزاری آذردیلی نیوز آذربایجان غربی

شهردار اورمیه به شائبه های اخیر در مورد سرمایه گذاری در اورمیه پاسخ داد


shahrdar

اروم نیوز ( اورمیه سسی ) : طی روزهای گذشته شائبه موضوع واگذاری بخشی از زمین های شهر اورمیه به سرمایه گذاران خارجی، به یکی از موضوعات چالش برانگیز و حساس آذربایجان خصوصا اورمیه تبدیل شده بود.

 وبسایت دورنانیوز به عنوان اولین رسانه مجازی با درک موقعیت و شرایط خاص امنیتی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی این شهر با انتشار یادداشتی به این موضوع واکنش نشان داد که مورد استقبال بخش ها و گروههای مختلف جامعه قرار گرفت. بسیاری از خوانندگان و کاربران این سایت با تماسهای مکرر، اظهارنظرهای متعدد در بخش نظرات و ارسال مقالات و یادداشتهایی نگرانی خود را در این رابطه به مسئولین امر ابراز نمودند که مدیریت سایت دورنا نیوز بنا به موقعیت خاص استان از انتشار همه آنها ممانعت نمود.

بر همین اساس طی روزهای گذشته در تماسی با محمد حضرت پور شهردار اورمیه وتعدادی از اعضای شورای شهراورمیه صحت و سقم این موضوع را جویا شدیم.

شهردار اورمیه در این باره گفت: موضوع جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای مشارکت در طرح های عمرانی شهر اورمیه برای توسعه و عمران بیشتر پایتخت فرهنگی آذربایجان (اورمیه) در دستور کار شورای شهر و شهرداری اورمیه قرار دارد که با اطلاع رسانی های صورت گرفته، پیشنهادهایی نیز برای سرمایه گذاری به شورای شهر رسیده که فقط در حد پیشنهاد از سوی سرمایه گذاران می باشند و تا کنون هیچگونه قرارداد و یا واگذاری زمین در این راستا به هیچ سرمایه گذاری انجام نگرفته است.

محمد حضرت پور ضمن استقبال از حساسیت رسانه ها و افکار عمومی در این ضمینه بابیان اینکه این پیشنهادها به صورت دقیق و همه جانبه و با در نظر گرفتن منافع و حساسیت های مردم از سوی اعضای شورای شهر و مراجع ذیصلاح مورد بررسی قرار می گیرند، افزود: به مردم شهید پرور، قهرمان و غیور آذربایجان تضمین می دهم که قدمی بر خلاف منافع شهر و مردم و خواست و نظر آنها بر نخواهیم داشت و کاری نخواهیم کرد که موجبات ناراحتی مردم را فراهم آورد.

وی با بیان اینکه به عنوان یک روزنامه نگار و خانواده شهید همیشه خودم را خادم خانواده شهدا، کشور و آذربایجان می دانم، افزود: رسانه ها در این مورد البته از روی دلسوزی اندکی عجله کردند در حالیکه من بارها اعلام کرده ام که همیشه آماده شفاف سازی و پاسخ به سئوالات و احیانا ابهامات بوجود آمده هستم.
شهردار اورمیه در پایان تاکید کرد: شهرداری و شورای شهر اورمیه کماکان از سرمایه گذاران و سرمایه گذاری های سالم و متعهدانه که حافظ منافع مردم و حساسیت های آنها نیز باشد، حمایت لازم و کافی را انجام خواهد داد.

همچنین تعدادی از اعضای شورای شهر اورمیه نیز با تائید واصل شدن تعدادی پشنهاد سرمایه گذاری به شورای شهر اورمیه، آنها را فقط در حد پشنهاد اعلام و اطمینان دادند که با بررسی های همه جانبه این پیشنهادات را بررسی خواهند کرد.

این اعضاء شورای شهر نیز به رسانه ها و افکار عمومی اطمینان دادند که هیچ نوع پشنهادی را که موجبات نگرانی مردم و به خطرافتادن منافع مردم وشهر را فراهم آورد را تصویب نخواهند کرد.

وب سایت دورنانیوز نیز این اظهارات امیدبخش را به فال نیک می گیرد و با درک این موضوع که بدون شک مهمترین و اساسی ترین دغدغه همه ما توسعه و ترقی آذربایجان و بخصوص اورمیه (شهر شهیدان باکریها و امینی ها و… و تلاش در جهت ارتقاء این منطقه با لحاظ همه مسائل و نگرانی های مردم) می باشد، به اطلاع شهروندان و آذربایجانیها و هموطنان عزیز می رساند که این سایت در عین حمایت از اجرای طرحهای توسعه ای و پروژه های عمرانی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی در سطح استان و بویژه اورمیه، همچنان با حساسیت خاصی این موضوع را پیگیری کرده و در جهت تحقق خواستها و مطالبات قانونی مردم و رفع نگرانیها و دغدغه خاطر شهروندان در زمینه های متعدد و انعکاس مسائل و مشکلات از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
:: مرتبط با: سیاسی ,:: برچسب‌ها: واکنش حضرت پور , واکنش شهردار اورمیه به مطالب دورنانیوز , محمد حضرت پور , شهردار اورمیه ,
ن : شورای نویسندگان
ت : دوشنبه 1 اردیبهشت 1393