تبلیغات
اروم نیوز، تحلیل بلاگ، اورمیه سسی ، آذربایجان سسی ، اورمو سسی ، - آیا برای ریاست استان گزینه غیربومی از گزینه های بومی سبقت خواهد گرفت
آیا تعطیلی پنجشنبه هارا حق مردم و به مصلحت استان آذربایجان غربی میدانید ؟تعداد نویسندگان اروم نیوز : 6 نفر
كل مطالب ارسال شده: عدد
هسته ی مرکزی مدیریت اروم نیوز: 2 نفر
آخرین بروز رسانی :
دامنه اروم نیوز: www.urumnews.ir
دامنه جدید اروم نیوز : www.urumia.orq.ir
قدرت گرفته از : اپراتورهای شخصی کارگروه اروم نیوز !

خبرگزاری آذردیلی نیوز آذربایجان غربی

انتخاب همتی از سوی عسگری تکذیب شد

گزینه غیربومی یعنی بازگشت به گذشته و تکرار مشکلات


اروم نیوز (( اورمیه سسی)) :  با انتشار اخباری مبنی بر نهایی شدن گزینه های استانداری و رسیدن از عدد صد به پنج و از طرفی قوی تر شدن استانداری گزینه غیر بومی بر استان برآن شدیم تا نکاتی هرچند مختصر را برای روشن تر شدن موضوع خدمت مخاطبان عزیز یادآوری کنیم...
شاید در مرحله اول گمانه زنی ها کسی فکر نمی کرد که گزینه های نهایی برای ریاست برساختمان ایالت را افرادی چون ژاله فروزان ،سعادت،فتح نژاد،همتی و جهانگیرزاده تشکیل دهند .اما نکته ای که حایزاهمیت است عدم اتحاد سیاسیون استان است که متاسفانه کتکش را همیشه خورده ایم و از این به بعد هم خواهیم خورد.

اخبار رسیده از ساختمان فاطمی تهران اصلی ترین علت انتخاب همتی و قوی تر شدن احتمال حضور وی در ارومیه را دو نکته می دانند:
الف: عدم انسجام و اتحاد مجمع نمایندگان برای انتخاب استاندار و کار برای استان که عملا به علت منفعت طلبی های شخصی و گروهی و گاها منطقه ای این امر نه در دول قبلی و نه در دولت کنونی اتفاق نیفتاده است و دود این موضوع همیشه به چشم مردم غریب استان خواهد رفت.

ب:عدم اجماع و تسلط نخبگان و سیاسیون استان بر موضوع این انتخاب که این امر نیز متاسفانه نه در زمان دول قبلی و نه در حال حاضر میسر نشد و علت آن نیز زیاده خواهی عده ای و رفتن به سمت چیره شدن عده ای بر عده ای دیگر امکان پذیر نشد .
این یک عیب بزرگ است که بعد از گذشت سی و چهار سال از انقلاب اسلامی هنوز توانایی سکانداری یک هم استانی بر استان به غیر از دول نهم و دهم و دولت های هاشمی در استان مهیا نشده است وباید به گذشته برگشت و مشکلاتی که بااستانداران غیر بومی داشتیم را دوباره تجربه کنیم.
حال باید نشست و منتظر ماند تا ببینیم تصمیم گیران تهران نشین در رفاه به حال مظلومان در استان چه اندیشه ای خواهند کرد و آیا رقیب های قوی بومی بر تک رقیب غیر بومی چیره خواهند شد یا نه؟

اما بعد از مطرح شدن معنی دار نام فریدون همتی به عنوان استاندار آذربایجان غربی از سوی برخی رسانه های محلی که بنظر بصورت هدف دار ماموریت بسترسازی مطرح کردن نام وی را داشتند با جناب آقای عسگری رئیس ستاد دکتر روحانی در استان آذربایجان غربی تماسی حاصل نمودیم که وی نیز مطرح شدن چنین نام هایی را فقط و فقط شایعه سازی و بازی رسانه ای از اطرافیان آقایان خواند و به ضرس قاطع عنوان کرد تا بدین لحظه که با شما سخن میگویم اصلا چنین خبری صحت نداشته و تکذیب میگردد.:: مرتبط با: سیاسی ,:: برچسب‌ها: استاندار جدید آذربایجان غربی , واکنش به انتخاب جدید استاندار آذربایجان غربی , نگرانی مجدد مردم از استاندار جدید , استاندار ,
ن : شورای نویسندگان
ت : سه شنبه 2 مهر 1392