تبلیغات
اروم نیوز، تحلیل بلاگ، اورمیه سسی ، آذربایجان سسی ، اورمو سسی ، - دورنانیوز آذربایجان در یک روز فیلتر و توقیف شد!
آیا تعطیلی پنجشنبه هارا حق مردم و به مصلحت استان آذربایجان غربی میدانید ؟تعداد نویسندگان اروم نیوز : 6 نفر
كل مطالب ارسال شده: عدد
هسته ی مرکزی مدیریت اروم نیوز: 2 نفر
آخرین بروز رسانی :
دامنه اروم نیوز: www.urumnews.ir
دامنه جدید اروم نیوز : www.urumia.orq.ir
قدرت گرفته از : اپراتورهای شخصی کارگروه اروم نیوز !

خبرگزاری آذردیلی نیوز آذربایجان غربی

دورنانیوز اولین سایت فیلتر شده در دولت روحانی!


اروم نیوز (( اورمیه سسی ))  : پایگاه خبری و تحلیلی دورنانیوز آذربایجان که به همت جمعی از فعالان مطبوعاتی استان آذربایجان غربی فعالیت خود را همانند یک خبرگزاری جامع محلی تشکیل داده است در طول فعالیت خود انقلابی نوین در راستای اطلاع‌رسانی عرضه کرده و تمامی اخبار و مسائل روز پیرامون اورمیه و آذربایجان را به‌ صورت تحلیلی به مخاطبان خود منتشر می‌نمود که در اقدامی عجیب و غیرمنتظره روز  یکشنبه 17 شهریور فیلتر و در همان روز توقیف شد.
سایت «دورنانیوز» که از سوی «جمعی از فعالان مطبوعاتی» استان آذربایجان غربی و با کمک بسیاری از نویسندگان جوان و آینده دار استان برای حمایت از فرهنگ اصیل آذربایجانی و دغدغه‌ها و مشکلات مردم استان در هفت بخش سیاسی و اجتماعی، تاریخی و فرهنگی، ورزش آذربایجان، اقتصادی،  توررکجه، ایران و جهان و بخش ویژه دریاچه اورمیه راه‌اندازی شده بود، در روز یکشنبه فیلتر شد! ...


فیلترینگ سایت «دورنانیوز» در حالی صورت می‌گیرد که حسن روحانی روز ۱۶ خرداد ماه سال جاری، در جریان فعالیت‌های انتخاباتی خود، با انتقاد از وضعیت اینترنت در ایران گفته بود: «ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که محدود کردن اطلاعات امکان‌پذیر نیست.»
حسن روحانی همچنین تیرماه سال جاری در گفت‌و‌گویی با مجله «چلچراغ» گفته بود: «فیلترینگ گسترده جز این که دیوار بی‌اعتمادی میان مردم و دولت را بیشتر می‌کند و به اقتصاد ما ضربه می‌زند، خاصیت دیگری ندارد و مانع توسعه کاربری‌های مثبت اینترنت در ایران می‌شود.»

فیلتر شدن سایت‌های مختلف در دوران محمود احمدی‌نژاد، اتفاق رایجی بود و بسیاری از وب‌سایت‌های داخل و خارج به بهانه‌های مختلف در داخل کشور مسدود می‌شدند ، اما فیلتر شدن سایت «دورنانیوز» نخستین موردی است که پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید حسن روحانی از سوی رسانه‌ها گزارش می‌شود.
ولی بدون تردید مهمترین مشخصه رشد و بلوغ سیاسی یک رسانه مستقل " استقلال " آن رسانه از باندهای قدرت، احزاب، گروه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... است و دقیقا همین مشخصه مهم ( استقلال ) است که یک رسانه مستقل را تبدیل به تریبون و بلندگوی همیشگی اقشار مختلف مردم می‌کند؛ آذربایجان مهد اولین‌ها، در عرصه مطبوعات هم اولین است و مطبوعات در آذربایجان سابقه‌ای دیرپا دارد.
 
در انقلاب مشروطیت - که هدیه دیگری از مردم آذربایجان به کل مردم ایران بود - مطبوعات به‌ دلیل جایگاه، پشتوانه و اعتماد مردمی از عوامل اصلی پیروزی انقلاب مشروطیت بودند که مطالب فوق‌الذکر و شعور بالای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین تاریخ و مدنیت چندین هزار ساله مردمانش و بسیاری از موضوعات و مسائل دیگر، کار مطبوعاتی را در این منطقه به شدت حساس و بسیار سخت و دشوار کرده است که به‌نظر می‌رسد استوار بودن بر مواضع فوق‌الذکر هزینه‌هایی نیز دارد که اگر کسی بخواهد بر آن مواضع پافشاری کند با فشارهایی روبرو می‌شود که فیلترینگ و توقیف دورنانیوز از همان فشارها می‌باشد! 
 
گویا این اولین‌ها نمی‌خواهند دست از سر آذربایجان بردارند و دورنانیوز اولین وب‌سایت رسمی استان آذربایجان غربی است که فیلتر و توقیف شده است که مجموعه ما آرزوی بازگشت این رسانه پرقدرت و باصلابت به فضای مجازی استان آذربایجان غربی را دارد.

  :: مرتبط با: فرهنگی ,:: برچسب‌ها: دورنانیوز , فیلتر دورنانیوز , دورنانیوز توقیف شد , اولین سایت فیلتر شده در دولت روحانی , دورنانیوز آذربایجان فیلتر شد , اولینی دیگر برای اورمیه دورنانیوز فیلتر شد , خبرگزاری دورنانیوز فیلتر شد ,
ن : شورای نویسندگان
ت : سه شنبه 19 شهریور 1392