تبلیغات
اروم نیوز، تحلیل بلاگ، اورمیه سسی ، آذربایجان سسی ، اورمو سسی ، - پشت پرده سایت های خبری استان آذربایجان غربی چه میگذرد؟
آیا تعطیلی پنجشنبه هارا حق مردم و به مصلحت استان آذربایجان غربی میدانید ؟تعداد نویسندگان اروم نیوز : 6 نفر
كل مطالب ارسال شده: عدد
هسته ی مرکزی مدیریت اروم نیوز: 2 نفر
آخرین بروز رسانی :
دامنه اروم نیوز: www.urumnews.ir
دامنه جدید اروم نیوز : www.urumia.orq.ir
قدرت گرفته از : اپراتورهای شخصی کارگروه اروم نیوز !

خبرگزاری آذردیلی نیوز آذربایجان غربی

 پشت پرده سایت های خبری استان آذربایجان غربی چه میگذرد؟

http://s3.picofile.com/file/7820698381/111o.jpg

اروم نیوز (( اورمیه سسی )) : عده ای از سایت های استانی هر از چند گاهی با انتشار مطالبی با عناوین مختلف برای عرض اندام در بین سایت های دیگر میزان بازدید خود را بیشتر از سایرین و رتبه خود را جزء برترین ها می دانند اما نکاتی قابل تامل و بحث برانگیز میباشند که امید است دوستان رسانه ای برای جلوگیری از هرگونه شبهه افکنی و یا برداشت های سوء مواضع خودرا آشکارا بیان نمایند ...

خوب است که وب سایت های محلی استان ما بتوانند رتبه های بالا را در الکسا که معتبر ترین مرکز رتبه بندی سایت ها در سطح جهان می باشد کسب کنند. اما بهتر است به نکاتی هم توجه کرد و در پاسخ به ادعای برخی از همکاران و اصحاب رسانه مطالبی را گوشزد کرد.
تا قبل از 6 ماه پیش حدودا 5 سایت خبری استانی وجود داشت که در 3 ماه اخیر رشد چشمگیری داشته ایم و وب سایت های مختلفی در عرصه رسانه های مجازی ظهور کرده اند. در فضای مجازی وب سایت های p30rank.ir و persianrank.ir و 20ranking.com و سایت های دیگر که اگر جستجوی ساده ای در اینترنت بزنید می توانید پیدا کنید می توانند بازدید وب سایت شما را تا حدودی افزایش دهند و با استفاده از بازدید های خودکار، رتبه الکسای شما را بهبود بخشند. همچنین جدیداً نرم افزار های مختلفی با استفاده از آی پی های موجود در سرتاسر جهان می توانند بازدید های خودکار بر روی وب سایت انجام دهند و بازدید کاملا واقعی برای یک سایت به عمل آورند، اما این بازدید ها هم در حقیقت تقلبی هستند!
مهندس رسول رحیمی یکی از مبتکران در همین عرصه و از فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه صنعتی شریف می باشد. آقای رحیمی نرم افزاری را تولید و طراحی کرده که می تواند رتبه الکسای یک وب سایت را در کمتر از یک ماه به زیر 1000 برساند! وی متولد مهاباد می باشد و نرم افزار خود را نیز به طور کامل آزمایش کرده و کارکرد نرم افزار هم کاملا به اثبات رسیده است. هدف از توضیحات این بود که برخی افراد بدانند راه و روش های مختلفی برای افزایش بازدید الکسا می باشد. البته لازم به ذکر است که برای افزایش بازدید از این راه ها باید هزینه های میلیونی پرداخت کرد تا نتیجه گرفت و یک سایت برای تحمل بار ترافیکی آن هم در این حد سرور های قدرتمندی نیاز دارد که ظاهرا برخی از سایت ها، حامیان و سرمایه گذاران پشت پرده ای دارند که به صورت گسترده از آن ها حمایت می کنند.
تا جایی که اندک تفحصی در فضای سایبری داشتیم به موضوع جالبی برخورد کردیم و آن هم این که سایت های ندای ارومیه، کانی پرس، آذرنگاه، سلدوز خبر و شنوباس همگی از یک سرور تغذیه می شوند، جالب اینکه سرور این وب سایت ها از دیتا سنتر قدرتمند افرانت باشد با هزینه های زیاد (ماهی حدود 500 هزار تومان!). در تصاویر زیر آی پی ثابت تمام این سایت ها را می توانید ببینید که مشترک اند و متعلق به شرکت افرانت می باشد. 

هدف از نگاردن این مطلب توهین به اصحاب رسانه یا ایجاد شبهه برای افکار عمومی نیست ولی نکته قابل تأمل اینجاست که یک وب سایت از شهرستان های استان آذربایجان غربی که هنوز 3 ماه هم از گشایش آن نمی گذرد، چقدر می تواند بازدید واقعی داشته باشد که رتبه الکسای آن زیر 10 هزار باشد و با وب سایتی که حداقل 5 سال سابقه فعالیت دارد و بیش از 3 هزار محتوای تولیدی دارد رقابت کند؟
اخیرا در مطالبی ذکر شد که عده ای با استفاده از ترفند های مختلف بازدید های خود را بیش از حد واقعی نشان می دهند که البته موضوع برای درج مطلب در استان ما بسیار است و مجال بحث های این چنینی وجود ندارد ولی این افراد باید متوجه باشند که با انتشار مطلبی به فعالیت شبانه روزی و چندین ساله برخی از حرفه ای ترین ها توهین می کنند و باید یادآور شد که الکسا قبل از اینکه به بازدید یک وب سایت توجه کند، سابقه فعالیت و میزان سئوی آن را مد نظر قرار می دهد و به روز بودن آن! بهتر است به جای مطرح شدن چنین مباحث بی ارزشی، وب سایت هایی که مدعی پربیننده ترین بودن هستند یک آمارگیر استاندارد مثلاً persianstat یا webgozar را بر روی وب سایت خود به صورت کامل قرار دهند تا مخاطبین قضاوت کنند که کدام وب سایت پربازدید است و کدام یک مردمی است و به ارگان خاصی مرتبط نیست!منبع : اورمیانیوز
:: مرتبط با: تحلیل ها ,ن : شورای نویسندگان
ت : پنجشنبه 6 تیر 1392