تبلیغات
اروم نیوز، تحلیل بلاگ، اورمیه سسی ، آذربایجان سسی ، اورمو سسی ، - شهردار محترم و شورای شهر اورمیه ؛ لطفا مردم را جیگر فرض نکنید!
آیا تعطیلی پنجشنبه هارا حق مردم و به مصلحت استان آذربایجان غربی میدانید ؟تعداد نویسندگان اروم نیوز : 6 نفر
كل مطالب ارسال شده: عدد
هسته ی مرکزی مدیریت اروم نیوز: 2 نفر
آخرین بروز رسانی :
دامنه اروم نیوز: www.urumnews.ir
دامنه جدید اروم نیوز : www.urumia.orq.ir
قدرت گرفته از : اپراتورهای شخصی کارگروه اروم نیوز !

خبرگزاری آذردیلی نیوز آذربایجان غربی

شهردار محترم و شورای شهر اورمیه


 لطفا مردم را جیگر فرض نکنید!


اروم نیوز (( اورمیه سسی )) : آغاز همزمان چندین طرح عمرانی همانند تقاطع های غیر همسطح مدرس، میثم و بلوار امام علی (ع) که تاریخ اتمام بهره برداری آنها تماماً در موعد انتخابات خواهد بود، بنظر نگارنده و مردم اورمیه تبلیغاتی می باشد که اگر هدف خدمتگذاری پاک و بی ریاست، چرا در طول این شش و نیم سال فعالیت شورایی ها چنین کارهایی صورت نگرفته است...

زمان انتخابات دور چهارم شورای شهر اورمیه فرا رسیده است و 248 نفر رسماً در فرمانداری اورمیه اعلام کاندیداتوری کرده اند که از این میان 2 نفر در همان روز اول انصراف خود را اعلام کردند و 246 نفر همچنان مستمراً ابراز تمایل دارند که در رقابت انتخاباتی باقی بمانند و شاید خواب شب مادرانشان که آنها را در صندلی شورا دیده اند تعبیر شود، معلوم نیست کثرت کاندیداها به دلیل علاقه ی خدمت به مردم است یا منافع شخصی و محبوبیت در میان اقوام خویش!
به هر حال از میان ثبت نام کندگان انتخابات شورای شهر اورمیه 205 نفر اهل تشیع و 40 نفر از اقلیت های اهل سنت و 1 نفر از اقلیت های مسیحی شهرستان اورمیه می باشند که ازمجموع ثبت نام کنندگان 29 نفر خانم هستند و الباقی کاندیداها را آقایان تشکیل می دهند.
در این میان نام نویسی قریب به اتفاق اعضای شورای شهر کنونی اورمیه در انتخابات آتی پارلمانی شهری کمی قابل تأمل و بحث انگیز است که آقایان و خانم ها عملکرد گذشته شان چه بوده است؟ که دوباره خود را در معرض رأی مردم قرار می دهند، آیا اصلاً در خود برنامه و انرژی خدمت به مردم را دارند؟ ملموس است که هیچ یک از اعضای شورای شهر کنونی از روی احساس تکلیف پای در رقابت برای صندلی های پارلمان شهری اورمیه قرار نداده اند، چرا که در شش سال و نیم گذشته هر آنچه در چنته داشته اند را عرضه کرده و بهره های لازم را برداشته اند و بی تردید جایی برای حس تکلیف داشتن باقی نگذاشته اند.
عملکرد ضعیف شورا بویژه در دوره سوم بیشترین نابسامانی را در حوزه شهری بوجود آورده است که سند عینی آن، پروژه پل قویون می باشد که هزینه ای بالغ بر 84 میلیارد تومان بر شهرداری و صد البته مردم این غریب آباد تحمیل کرده است که شاید اصلاً ضرورتی بر اجرای این پروژه عظیم درآن منطقه از اورمیه وجود نداشت، به هر حال این پروژه که قرار بود با 25 میلیارد تومان در کمتر از 2 سال به اتمام برسد قریب به 6 سال است که در حال اجراست و هزینه های بالغ بر 84 میلیارد تومان صرف آن شده است و هنوز ادامه دارد!
میشد با تصمیماتی درست و لحاظ نکردن منافع شخصی یا گروه و عده ای خاص با هزینه ای 30 میلیاردی پروژه را در همان موعد مقرر و 2 سال اولیه به اتمان رساند و با الباقی منابع مالی آن که تقریباً 3 برابر برآورد اولیه درآمده است، میشد چهره ی ورودی های پایتخت فرهنگی آذربایجان »اورمیه« را سروسامان داد یا دردها و هنجارهای بحق مناطق محروم را که در مدیریت شهری بی نصیب مانده اند را تسکین داد و یا برای دیگر پروژه های نیمه تمام شهر هزینه کرد، به هر حال برخی روابط سیاسی و سیاسی کاری های شورای سوم عامل یک خیانت بزرگ در حق مردم، علی الخصوص مردم مناطق محروم را روا داشتند.
همین شورای سوم با عزل سیاسی ابراهیم بازیان برگ ننگین دیگری را بر تاریخ شش و نیم ساله ی فعالیت خود بر جای گذاشت که بزرگ شهر اورمیه 9 ماه بدون شهردار ماند و هزینه های همین خلأ 9 ماهه بدون شهردار که شهرداری را بازیچه سیاسی بازی جریانات داخل شورا کرد تا شهرداری سکان دار ثابتی نداشته باشد و برخی ها با مدیریت سایه به اهداف خودشان برسند هزینه های سنگینی بر مردم تحمیل کرد. به هر حال امروز تمامی آن استدلال های عزل شهردار سابق اورمیه، یعنی کارهای تبلیغاتی، ایجاد رزومه کاری و ... بر تمامی اعضای شورای شهر و شهرداری این شهر صدق می کند که معلوم نیست چه کسی باید به حال آنها رسیدگی کند!!
آغاز همزمان چندین طرح عمرانی همانند تقاطع های غیر همسطح مدرس، میثم و بلوار امام علی (ع) که تاریخ اتمام بهره برداری آنها تماماً در موعد انتخابات خواهد بود، بنظر نگارنده و مردم اورمیه تبلیغاتی می باشد که اگر هدف خدمتگذاری پاک و بی ریاست، چرا در طول این شش و نیم سال فعالیت شورایی ها چنین کارهایی صورت نگرفته است؟!!                     

پس بیائید لطفا مردم را جیگر فرض نکنید !!!

بهنام بابازاده :: مرتبط با: انتخابات شورای شهر اورمیه و مطالبات مردم این شهر , سیاسی ,:: برچسب‌ها: عملکرد شورای سوم اورمیه , کارهای تبلیغاتی شهرداری اورمیه , محمد حضرت پور , شهرداری اورمیه , شورای شهر اورمیه ,
ن : شورای نویسندگان
ت : شنبه 21 اردیبهشت 1392