تبلیغات
اروم نیوز، تحلیل بلاگ، اورمیه سسی ، آذربایجان سسی ، اورمو سسی ، - جلسه ناتمام ولایتی در دانشگاه آزاد تبریز
آیا تعطیلی پنجشنبه هارا حق مردم و به مصلحت استان آذربایجان غربی میدانید ؟تعداد نویسندگان اروم نیوز : 6 نفر
كل مطالب ارسال شده: عدد
هسته ی مرکزی مدیریت اروم نیوز: 2 نفر
آخرین بروز رسانی :
دامنه اروم نیوز: www.urumnews.ir
دامنه جدید اروم نیوز : www.urumia.orq.ir
قدرت گرفته از : اپراتورهای شخصی کارگروه اروم نیوز !

خبرگزاری آذردیلی نیوز آذربایجان غربی

اصل 15 قانون اساسی برای ولایتی مشکل ساز شدجلسه ناتمام ولایتی در دانشگاه آزاد تبریز


اروم نیوز (( اورمیه سسی ))  : علی اکبر ولایتی کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در این دانشگاه حضور یافت که در ابتدای این نشست مجری جلسه ضمن معرفی آقای ولایتی به تعریف و تمجید از وی پرداخت ولی سوالات دانشجویان ولایتی را در تنگ نا قرار داد که .....


وی در سخرانی خود به تشریح بیداری اسلامی از دیدگاه خود پرداخت و خواهان گسترش احیای اسلام ناب که به گفته وی بعد از انقلاب سال۵۷ شوکوفا شده است گردید.وی همچنین ضمن تائید در دخالت در امور کشورهای منطقه از لزوم حضور در خارج از مرزهای کشور برای حفاظت از منافع جمهوری اسلامی سخن گفت.
در ادامه جلسه مسئولان برگزار کننده اعلام نمودند که ادامه مراسم به صورت پرسش و پاسخ خواهد بودواما حازه پرسیدن سوالات به صورت شفاهی داده نشد و دانشجویان تنها اجازه یافتند سوالات خود را به صورت کتبی بپرسند.
مجری برنامه در ابتدا سعی داشت با نادیده گرفتن سوال اکثریت دانشجویان حاضر که پیرامون مسائل آذربایجان بود سوالات مورد نظر خود را بپرسد و چند سوال در مورد برنامه های اقتصادی وی و تعداد کاندیداهای اصولگرایان پرسید که آقای ولایتی پاسخهایش را داد.
در ادامه مجری برنامه عملاً سوال دیگری پیدا نکرد و ناچاراً پرسید” بالاخره مردم آذربایجان چه زمانی به زبان مادری خود تحصیل می کنند و اصل ۱۵ کی اجرا می شود”
ولایتی بعد از چند لحظه مکث گفت:” موضوع اصل۱۵ چیز جدیدی را در ذهن انسان تداعی نمی کند”
وی افزود: آذربایجان سر ایران است؛ نوشتن و خواندن با زبان مادری هیچ چیز را عوض نمی کند و گرهی از مشکلات کشور نمی گشاید.
ولایتی سپس با ادامه داد اگر ایران یکپارچه است به برکت آذربایجان است؛ گفت: ایران در زمان حکومت عباسیان به ۱۵ منطقه تقسیم شده بود اما  صفویه با پایتختی تبریز تمام ایران را یکپارچه نمود. وی همچنین به تمجید از رشادتهای سربازان آذربایجانی لشکر ۲۱ حمزه و ۳۱ عاشورا پرداخت. سپس از مجری برنامه خواست سوال بعدی را طرح کند.
در این لحظه دانشجویان حاضر با اعتراض شدید خواستار پاسخ کامل ولایتی شدند. مجری برنامه هم برای کنترل جلسه از آقای ولایتی خواست که پاسخ شفافی در این مورد بدهد.
ولایتی یکبار دیگر به تمجید از آذربایجان پرداخت و در آخر با لحنی همراه با اکراه گفت” حالا اشکالی ندارد تحصیل کنید”
این پاسخ وی هیچیک از دانشجویان حاضر در سالن را قانع ننمود و همه دانشجویان به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردند.بطوریکه به جز تعداد انگشت شماری کسی باقی نماند. ولایتی هم که  سالن خالی را دید گفت من در جای دیگری جلسه دارم و مسئولان برگزار کننده جلسه ناچاراً تنها نیم ساعت پس از آغاز جلسه ، مراسم را نیمه تمام به پایان بردند
:: مرتبط با: انتخابات ریاست جمهوری ایران و مطالبات مردم آذربایجان , سیاسی ,:: برچسب‌ها: ولایتی در تبریز هو شئ , اصل 15 قانون اساسی , ولایتی در آذربایجان هو شد ,
ن : شورای نویسندگان
ت : یکشنبه 18 فروردین 1392