تبلیغات
اروم نیوز، تحلیل بلاگ، اورمیه سسی ، آذربایجان سسی ، اورمو سسی ، - توهینهای نژادپرستانه به مردم آذربایجان در بازی شهرداری اورمیه و پیشگامان یزد
آیا تعطیلی پنجشنبه هارا حق مردم و به مصلحت استان آذربایجان غربی میدانید ؟تعداد نویسندگان اروم نیوز : 6 نفر
كل مطالب ارسال شده: عدد
هسته ی مرکزی مدیریت اروم نیوز: 2 نفر
آخرین بروز رسانی :
دامنه اروم نیوز: www.urumnews.ir
دامنه جدید اروم نیوز : www.urumia.orq.ir
قدرت گرفته از : اپراتورهای شخصی کارگروه اروم نیوز !

خبرگزاری آذردیلی نیوز آذربایجان غربی

 توهینهای نژادپرستانه به مردم آذربایجان در بازی شهرداری اورمیه و پیشگامان یزد
 

اروم نیوز (( اورمیه سسی )) : تیم شهرداری اورمیه در هفته ماقبل پایانی دور مقدماتی لیگ، سه بر دو از پیشگامان کویر شکست خورد ولی از نکات قابل توجه این بازی تماشاگران یزدی بودند که سه ساعت تمام به نژاد ترک توهین کردند و حسابی از خجالت بازیکنان ملی پوش شهرداری اورمیه و افتخار آفرینان این مرز و بوم درآمدند که ...
به این ترتیب و با توجه به نتایج سایر دیدارها و با توجه به شرایط جدول، شهرداری اورمیه تنها در صورتی به پلی آف صعود می‌کند که هفته آینده سایپا سه امتیاز کامل را به گنبد تقدیم کند و اورمیه سه امتیاز از نوین کشاورز بگیرد، چرا که تعداد بردهای تیم کاله بیشتر است و حضور تیمهای پیکان، متین و کاله در پلی آف قطعی است  و سایپا برای صعود، تنها به یک امتیاز برابر گنبد نیاز دارد.یکشنبه این هفته، بازی حساس شهرداری اورمیه و متین ورامین در حضور بیش از شش هزار هوادار در اورمیه بدون کوچکترین حاشیه و اخلال از سوی هواداران دنبال شد و حتی این هواداران غیور، در برابر خیمه شب بازی بازیکنان متین ورامین خویشتن داری کردند و واکنشی نشان ندادند اما دریغ از یک تشکر خشک و خالی از سوی فدراسیون !!

ما همیشه شاهد بودیم که توهین‌ها معمولا در فوتبال انجام می‌گیرد اما در بازی شهرداری اورمیه و پیشگامان کویر یزد تماشاگران یزدی از هیچ گونه توهین‌های نژادی دریغ نکردند و با شعارهای “اشه اشه” و “صدای عرعر نمی‌یاد ترکه صداش در نمی‌یاد” به فرهنگ و نژاد تمام مردم آذربایجان و هواداران تیم اورمیه توهین کردند.

معمولا در این نوع بازی‌ها ناظر بازی دیدار را نگه داشته و تیمی را که تماشاگرانش شعارهای نژاد پرستانه می‌دهد بازنده اعلام می‌کنند اما در این بازی مثل این که ناظر بازی از شعارهای طرفداران یزدی خوشش آمده و نه تنها اجازه ادامه بازی داده شد، بلکه با اشتباهات واضحی که داور بازی انجام می‌داد شرایط را برای برد تیم پیشگامان مهیا کرده و تمامی بازیکنان اورمیه را تخریب روحیه کرد. جالب است که حتی صدا و سیمای یزد نیز صدای این توهین‌ها را قطع نکرد و این توهین‌ها را با صدای زیا دبرای مردم شریف آذربایجان غربی پخش کرد.

آیا فدراسیونی که برای پرتاب اشیا هواداران اورمیه این تیم را دو جلسه محروم نمود، برای توهین‌های نژادپرستانه تیم یزدی نمی‌خواهد کاری بکند؟ در تیم‌های خارجی حتی پس از بازی نیز می‌توانند تیمی که شعار نژاد پرستانه داده را بازنده اعلام کنند.

اگر فدراسیون خواست حتی می‌تواند برای تشویق تیم یزدی هواداران اورمیه را نیز محروم کند شاید هدیه‌ای باشد برای لیدرها و مسئولان یزدی برای این توهین‌های نژادی!!!!!!!!!!!!!

ما هواداران تیم والیبال اورمیه از تمامی مسئولین استانی و تیم شهرداری اورمیه خواهشمندیم که به این توهین‌ها رسیدگی کرده و شکایت خود را به مراجع رسانده و حق هواداران را از فدراسیون بگیرند تا دیگر شاهد این گونه حق خوری‌ها و ناداوری‌ها نباشیم.

منبع : پورتال هواداران والیبال اورمیه (( اورمیا اسپورت )):: مرتبط با: ورزشی ,:: برچسب‌ها: شعارهای نژادپرستانه در بازی شهرداری اورمیه , شعارهای نژادپرستانه علیه مردم آذربایجان در مسابقات والیبال ایران , شهرداری اورمیه غرق در فحاشی تماشاگران حریف , شهرداری اورمیه , والیبال , پان ایرانیست ها , فحاشی به آذربایجان همچنان ادامه دارد ,
ن : شورای نویسندگان
ت : چهارشنبه 18 بهمن 1391