تبلیغات
اروم نیوز، تحلیل بلاگ، اورمیه سسی ، آذربایجان سسی ، اورمو سسی ، - صندلی های خالی شهرداری ارومیه اشغال شد
آیا تعطیلی پنجشنبه هارا حق مردم و به مصلحت استان آذربایجان غربی میدانید ؟تعداد نویسندگان اروم نیوز : 6 نفر
كل مطالب ارسال شده: عدد
هسته ی مرکزی مدیریت اروم نیوز: 2 نفر
آخرین بروز رسانی :
دامنه اروم نیوز: www.urumnews.ir
دامنه جدید اروم نیوز : www.urumia.orq.ir
قدرت گرفته از : اپراتورهای شخصی کارگروه اروم نیوز !

خبرگزاری آذردیلی نیوز آذربایجان غربی

قبل از اعلام نتایج آزمون استخدامی

صندلی های خالی شهرداری اورمیه اشغال شد

 


اروم نیوز (( اورمیه سسی )) : شهرداری اورمیه که با ظاهر سازی و عوام فریبی از 5 ماه پیش بر تمام دیوار های سالن اطلاعیه هایی با عنوان «ازبکارگیری نفرات جدید تا زمان اعلام نتایج آزمون معذوریم» را نصب کرده در درون اقدامات دیگری را انجام داده است....

امسال برای نخستین بار در تاریخ اورمیه، آزمون استخدام شهرداری این شهر همزمان با سراسر کشور برگزار شد، برگزاری این آزمون در ابتدا به منزله نوعی سنت شکنی بود تا پس از سال ها که اغلب نیروهای این نهاد به جهت روابط سببی و نسبی با مدیران رده بالای آن امکان فعالیت در شغلی بدون داشتن تخصص و دانش لازم در این زمینه را به دست آورده بودند، این بار با رویه عادلانه تر و شایسته سالار گزینش شوند، اما خبرها از گوشه و کنار و دیده ها و شنیده ها حکایت از موضوعی دیگر داشت.

به گزارش اروم نیوز؛ درحالیکه هرنوع استخدام در بدنه شهرداری اورمیه بدون آزمون به شدت رد می شد و هرنوع جذب نیرویی منوط به برگزاری آزمون و اعلام نتایج آن شده بود اما تغییر و تحولات داخلی خلاف این امر را ثابت می کرد، جذب نفرات جدید در بخش های مختلف شهرداری اورمیه با عناوین مختلف و در برخی موارد «من درآوردی» نشان داد که همچنان درب شهرداری اورمیه برروی همان لولای قبلی می چرخد و همه صحبت ها از عدالت ورزی و توجه به قانون، چیزی جز شعارهای به ظاهر شیرین و دل خوش کنک نبود.

 

سالهاست که سیستم جذب و به کارگیری نفرات نه تنها در شهرداری که در بسیاری از ادارات در ارومیه به همین منوال اداره می شود، هر مدیری پای کار می آید دور و بری های خود را هم با خود بالا می کشد و سر بسیاری از افراد تحصیل کرده به صف شده که به واقع لیاقت تصدی گری همین پست های اهدایی را دارند، بی کلاه می گذارند.

شهرداری اورمیه هم که با ظاهر سازی و عوام فریبی از 5 ماه پیش بر تمام دیوار های سالن و اتاق های خود اطلاعیه هایی با عنوان از «بکارگیری نفرات جدید تا زمان اعلام نتایج آزمون معذوریم» را نصب کرده، در درون اقدامات دیگری را انجام داده و با گزینش نورچشمی ها تمام امید شرکت کنندگان در آزمون را به ناامیدی تبدیل کرده است و قبل از  اینکه نتایج این آزمون ها که 28 مهر ماه برگزار شد، اعلام شود نفرات خود را به کار گرفته و میز و صندلی های خالی که برایشان درخواست جذب نیرو داده بودند خیلی پیشتر از اعلام نتایج پر کردند و هیچ دستگاه و ناظری هم پیگیر ماجرا و این اقدام شهرداری ارومیه نشده است تا معلوم شود کار از کجا می لنگد.

 

بیش از 18 هزار نفر از سراسر استان در آزمون استخدامی های شهرداری های استان شرکت کردند تا در نهایت 655 نفر در بدنه این مجموعه ها جذب شوند حال سهم شهرداری اورمیه از این رقم چه تعداد است، مشخص نشده و دیده ها و شنیده ها حاکی از آن است که نفرات پیش از اعلام نتایج جذب شده اند و با این اوصاف تکلیف شرکت کنندگان منتظر نتایج هم معلوم است و از قول شهرداری اورمیه به آنان می گوییم: عزیزان خدا روزیتان را جای دیگر حواله کند ظرفیت ما تمام شد و اگرهم جا باشد دور و بری زیاد داریم، این آزمون هم وجه قانونی دادن به استخدام نیروی های جدید و سفارش شده بود.

تمام ماجرا به این ختم نمی شود، همین 18 هزار نفر برای شرکت در آزمون استخدامی مبلغ 25 هزار تومان پرداخت کرده بودند تا شانس خود را در این آزمون امتحان کنند اما غافل از اینکه دریافت این مبلغ بسان همان زورگیری های خیابانی اما در خفای نقاب قانونی و به ظاهر توجیه پذیر بود تا در هیچ دادگاهی هم نتوان عرض شکایت کرد و همین باعث شده است تا دست هیچ کس برای استرداد این مبلغ به جایی بند نباشد.

 

طولانی شدن زمان اعلام نتایج هم جای سوال دیگری است، در کشوری که یک شبه رای میلیون ها میلیون نفر در مورد نتایج انتخابات مشخص می شود چرا باید بازه زمانی اعلام آزمون ها تا این اندازه طولانی شود تنها یک دلیل را بر ذهن می نشاند و آن اینکه طولانی شدن زمان باعث فراموشی و پاک شدن روی مسئله خواهد شد و به قول ضرب المثل معروف آب به همان آسیاب برخواهد گشت، هیچ بازخواست کننده ای هم که نخواهد بود تا بپرسد که چرا اعلام نتایج آزمون تا این حد طول کشیده است؟

چرا پست هایی که شهرداری اعلام می کرد خالی است، هم اکنون بیشتر از نفرات مورد نیاز صاحب پیدا کرده است؟

 

اصلا چرا به یکباره بعد از انتخاب شهردار جدید کادر شهرداری به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافت؟

چرا وقتی شهرداری از کمبود اعتبار سخن می گوید و بسیاری از طرح های آن به همین دلیل در رکود قرار دارد، نفرات جدید استخدام می شوند آن هم غیر قانونی و بدون تامین منابع مورد نیاز؟

 

در این میان دستگاههای بلند پایه استان در کجای زنجیره برپایی عدل و قسط جا خوش کرده اند علامت سوال بزرگی در ذهن نگارنده و بسیاری دیگری است که پاسخگویی هم ندارد؟

در پایان اروم نیوز آمادگی خود را جهت انعکاس هرگونه پاسخ  از سوی شهرداری اورمیه اعلام می دارد.
:: مرتبط با: تحلیل ها ,:: برچسب‌ها: استخدام شهرداری ها , استخدام نورچشمی ها قبل از اعلام نتایج آزمون , شهرداری اورمیه , استخدامی , استخدام شهرداری های استان آذربایجان غربی ,
ن : شورای نویسندگان
ت : جمعه 4 اسفند 1391