تبلیغات
اروم نیوز، تحلیل بلاگ، اورمیه سسی ، آذربایجان سسی ، اورمو سسی ، - گزارشی از آلودگی مرگ بار آب شرب اورمیه
آیا تعطیلی پنجشنبه هارا حق مردم و به مصلحت استان آذربایجان غربی میدانید ؟تعداد نویسندگان اروم نیوز : 6 نفر
كل مطالب ارسال شده: عدد
هسته ی مرکزی مدیریت اروم نیوز: 2 نفر
آخرین بروز رسانی :
دامنه اروم نیوز: www.urumnews.ir
دامنه جدید اروم نیوز : www.urumia.orq.ir
قدرت گرفته از : اپراتورهای شخصی کارگروه اروم نیوز !

خبرگزاری آذردیلی نیوز آذربایجان غربی

 
گزارشی از آلودگی مرگ بار آب شرب اورمیه
 

 
اروم نیوز (( اورمیه سسی )) : در مورد آب شرب اورمیه و دیگر شهرستانهای استان حرف و حدیث زیادی نقل شده و البته هربار با توجیهات مسئولین آب و فاضلاب و آب منطقه ای سروته قضیه هم آمده که یعنی مردم نگران نباشند هیچ خبری نیست  اما ....  

 

آب شرب برای اینکه از حداقل های لازم برای استفاده برخوردار باشد باید علاوه بر سلامت بهداشتی مؤلفه های دیگری از جمله درصد سختی و ترکیبات شیمیایی را نیز در حد استاندارد رعایت کند که البته در این مورد تاکنون کمتر پرداخت شده است. 
آب اورمیه میزان سختی قابل توجهی دارد. همانند آب بسیاری از مناطق کشور و سختی آب نه تقصیر مسئولین و نه ناشی از عوامل انسانی است اما می توان این سختی را به  حد استاندارد و متعارف رساند و برای مردم عرضه کرد. در خصوص آب اورمیه و احتمالا چندین شهرستان آذربایجان غربی گزارشی تفصیلی در حال آماده سازی است که به محض تکمیل و در فرصتی مقتضی منتشر خواهد شد تنها در همین حد باید مردم در جریان باشند که آبی را که از شیر منازل شان باز و مصرف می کنند دارای اطمینان کافی برای سلامت و بهداشت نیست. بدون اینکه هیچ نهاد یا سازمانی را متهم  و یا مسئول کنیم تصاویری از یک آزمایش ساده که شامل اندازه گیری درجه سختی آب یکی از مناطق شاخص شهر( خیابان حسنی) و بعد تجزیه شیمیایی آن است را به تماشا می نشینیم تا تصاویر خود همه آن چیزی را که می توان گفت را برایمان بازگو کنند. 
  
این شما و اینهم آبی که مینوشیم:
  
 
این شیر آبی است که در خیلی از منازل است 
 
 
این دستگاه سنجش سختی آب است. اگر تیزبین باشید عدد 213 را نشان می دهد. در بسیاری از مناطق شهر اورمیه در ساعات بخصوصی این عدد حتی از 400 هم رد شد. جالب است بدانید که استاندارد جهانی آن 30 است! 
 
دستگاه تجزیه شیمیایی آب، این دستگاه املاح محلول در آب را جدا می کند 
 
تنها یک دقیقه وقت لازم است که این املاح را بتوان مشاهده کرد 
 
این املاح فلزی تنها بخشی از ناخالصی آبند 
 
میتوانید جزئیات را ببینید 
 
 
 
:: مرتبط با: تحلیل ها ,:: برچسب‌ها: آلودگی آب آشامیدنی اورمیه , آلودگی شدید آب شهری اورمیه , گزارش اختصاصی اروم نیوز , آلودگی آب برخی شهرها , اورمیه سسی ,
ن : شورای نویسندگان
ت : پنجشنبه 3 اسفند 1391