تبلیغات
اروم نیوز، تحلیل بلاگ، اورمیه سسی ، آذربایجان سسی ، اورمو سسی ، - اروم نیوز ایستاده است با همان عهد پیشین
آیا تعطیلی پنجشنبه هارا حق مردم و به مصلحت استان آذربایجان غربی میدانید ؟تعداد نویسندگان اروم نیوز : 6 نفر
كل مطالب ارسال شده: عدد
هسته ی مرکزی مدیریت اروم نیوز: 2 نفر
آخرین بروز رسانی :
دامنه اروم نیوز: www.urumnews.ir
دامنه جدید اروم نیوز : www.urumia.orq.ir
قدرت گرفته از : اپراتورهای شخصی کارگروه اروم نیوز !

خبرگزاری آذردیلی نیوز آذربایجان غربی

                     زنده و پویا بودن هر رسانه ای را حمایت های مردمی تعیین میکند

           اروم نیوز ایستاده است با همان عهد پیشین

             اروم نیوز 

اروم نیوز (( اورمیه سسی )) : در ابتدا از تمامی مخاطبین عزیز اروم نیوز (اورمیه سسی) به خاطر این که نتوانستیم حدود 10 روز مطلبی نشر و در اختیار دوستان و کاربران عزیز قرار دهیم پوزش می طلبیم ،چرا که تقریبا روند نشر مطلب در این رسانه با یاری خداوند و حمایت شما خواننده گان عزیز در این چند سال به صورت مستمر ادامه داشته است و تمامی فشارهای سیاسیون را با حمایت های شما مردم عزیز پاسخ داده ایم و همچنان ایستاده ایم

به هر حال جدا از این مسائل ،با توکل به خداوند متعال و استعاند از درگاه او ما از این پس تلاش خود را انجام خواهیم داد که نشر مطالب را بدون کوچکترین تاخیری  به موقع به مخاطبانمان عرضه نماییم .رغبت خوانندگان عزیز که حتی در زمان عدم نشر مطالب هم با آمار خیره کننده ای مارا همراهی می کردند و همکاری نویسندگان این رسانه خود گویای مسائل و امید ما برای ادامه راه است....خستگی انواع فشار های سنگین سیاسیون ، کاری ،مالی و ...تا حدودی از تنمان بیرون رفت وقتی دیدیم به اندازه ی توان و چهار چوبی کاملا قانونی ((علی رغم برداشت برخی عزیزان)) توانتسه ایم قسمتی ازخواسته های شما را پاسخ دهیم ،زیرا معتقدیم اگر رسانه ای به خواسته های کاربران و مردم توجه نکند و مطالب دلخواه مخاطبین و جامعه را نداشته باشد یک رسانه مرده و بی مخاطب است.

در واقع استقبال مردم از یک رسانه قدرت نقد آن رسانه را بالا میبرد، که زنده و پویا بودن هر رسانه ای را حمایت های مردمی تعیین میکند.درست بر همین اساس بود که (چنانکه قبلا نیر اشاره کرده ایم)) گفتیم به عنوان یک ژورنالیست و فعال مطبوعاتی نمی توانیم تحمل کنیم که چشمان نامحرمی بر تمامیت ارضی کشور اسلامی مان دوخته شود و ما خون شهیدان گلگون کفن را نادیده بکیریم.

شهیدانی که هر از چند گاهی در درگیری با کروهک های تروریستی شاهد تشیع پیکر پاکشان هستیم.

به عنوان یک ژورنالیست ما در رسانه اروم نیوز (اورمیه سسی) نمیتوانیم بپذیریم که فلان عضو شورا یا مدیر و... با پول بیت المال و مردم برج سازی کند و یا فلان رئیس  یا کارخانه دار ،وابسته به فلان نماینده مجلس و یا ... که وام میلیاردی را به راحتی آب خوردن گرفته و ریالی از سر رسید وام میلیاردی نا بحق خود را هم پرداخت نکند و مدیر عامل بانک های استان هم در نهایت بی خیالی ! خم بر ابرو نیاورند که هیچ بلکه در فکر اعطای وام میلیاردی دیگری برای این افراد باشند تا فرزندان همین نور چشمی ها با در آمد همین وام ها ماشین های چند صد میلیونی  سوار شوند!!

آیا میتوان نام رسانه مردمی و روزنامه نگار روی خود گذاشت و تماشا کرد و دید که این مفسدان اقتصادی وام های میلیاردی که حق جوانان این مرز وبوم بوده و برای ایجاد اشتغال این جوانان با غیرت و تحصیل کرده از بیت المال گرفته اند را در سایر کشور ها سرمایه گذاری کنند و یا به خرید و فروش زمین به صورت هکتاری بپردازند و هر روز مال و منال نا مشروع خود را افزایش داده و برای خود و آقازاده هایشان امکانات تحصیلی ،مالی و رفاهی مانند استخر در منزل و یا باغ های ویلایی و هزار و یک نوع امکانات دیگر فراهم کنند ،در حالی که مردم عادی برای گرفتن یک وام 5 میلیون تومانی باید علاوه بر گذراندن هفتخوان رستم و ارائه انواع ضامن ،چندین ماه در شعب بانک ها سر کردان باشند .و یا یک جوان تازه ازدواج کرده برای دریافت وام ناچیز ازدواج بعد از شنیدن جواب منفی از بانک های مختلف باید ماه ها نیز انتظار بکشد.

به راستی اگر رسانه های مجازی و نشریات مکتوب استان به رسالت واقعی خود عمل می کردند و به عنوان چشم بیدار و تیز بین و کوش شنوای جامعه میبودند و بر عملکرد سازمانها و ... نظارت داشتند ،برخی از اختلاس های اخیر در ادارات استان که افکار عمومی را مشوش کرد،اتفاق می افتاد؟ کجای کار ایراد دارد؟ما به عنوان روزنامه نگار ونویسنده نمیتوانیم به بحران زیست محیطی دریاچه اورمیه بی تفاوت باشیم در حالی که بسیاری از رسانه ها و مطبوعات سراسری ،موضوعات زیست محیطی بسیار کوچکتر را با آب و تاب گزارش میدهند و در افتادن یک آجر  یک بنای قدیمی جنجال رسانه ای به پا میکنند ،هرچند که به رعایت برخی از مصالح هستیم.

طبق اصول قانون اساسی و توصیه بزرگان وظیفه ذاتی یک رسانه همین است که همه ی حقایق و واقعیت ها را یکجا ببیند.

وقتی صحبت از تاریخ اورمیه میشود دلمان با آگاهی از تخریب و نابودی شهرمان بدرد می آید چگونه می شود شاهکار مدیریتی میراث فرهنگی استان و ناکار آمدی مدیر کل میراث فرهنگی استان را دید و ننوشت چگونه میتوان وقتی دید که خانه تاریخی مجیدی افشار ((واقع در خیابان کاشانی جنب خانه بهداشت))از تنها یادگاران دوره قاجار در اورمیه با وجود ثبت ملی با اهمال کاری مدیریت قبلی میراث فرهنگی از لیست خانه های تاریخی کشور خارج میشود و در معرض نابودی قرار دارد ،سکوت کرد؟

چگونه میتوان اهمال کاری عمدی وضعیف اداره میراث فرهنگی و کردشگری را در ثبت نکردن قلعه تاریخی و با عظمت بدلیو را درفهرست آثار ملی دید و حرفی نزد؟چگونه میتوان وضعیت اسفناک شهر بی سرو سامان اورمیه و عملکرد فاجعه بار و ناکار آمد اعضای شورای شهر اورمیه را دید و اسم خبر نگار را با خود یدک کرد و سکوت نمود؟

آیا میتوان به عنوان یک رسانه ، ناکار آمدی و عدم صلاحیت فنی وعلمی را دربرخی از مدیران استان دید و با دریافت یک آگهی و یا پول نقد و ... از کنار این موضوع که شهر و استان را به وضعیت کنونی رسانده به سادگی گذشت؟

ما این موضوعات و بسیاری از حقیقت ها را میبینیم و کاملا قانونی و منصفانه در اروم نیوز( اورمیه سسی ) مینویسیم ،زیرا معتقدیم نوشتن حقایق ،نقد و انتقاد طبق اصول صریح قانون اساسی و  وظیفه ذاتی مطبوعات و قلم به دستان حقیقی و واقعی است.

به هرحال با تمام اعمال فشار سیاسیون و چهره های اول استان همچنان همانند 4 سال گذشته استوار و تنومند ایستاده ایم و با حمایت کاربران عزیز ریشه در خاک کرده ایم :: مرتبط با: تحلیل ها ,:: برچسب‌ها: اروم نیوز , شروع دوباره اروم نیوز , اروم نیوز مردمی , رسانه مردمی , اروم نیوز شروع به کار کرد ,
ن : شورای نویسندگان
ت : سه شنبه 15 اسفند 1391